Asta: 289 / Rare Books del 22/23. novembre 2004 Lot 343

343
Zorn, P.
Historia fisci judaici, 1734.
Stima:
€ 150 / $ 161
€ 117 / $ 125

Zorn, P., Historia fisci judaici, 1734.. Historia fisci Judaici sub imperio veterum Romanorum ... Inseritur commentarius in nummum thesauri regii Prussici de calumnia fisci Judaici per nervam coccejum imperatorem Romanum sublata.Mit 1 gest. Münztafel. Altona und Flensburg, Korte 1734.HLdr. d. 19. Jhs. mit ornament. RVerg. 8vo. 7 Bll., 584 S., 3 Bll.
Fürst III, 555. - Freimann S. 223. - Lipsius/Leitzmann S. 447. - Erste Ausgabe. - Etw. gebräunt (vereinz. deutlicher).

343
Zorn, P.
Historia fisci judaici, 1734.
Stima:
€ 150 / $ 161
€ 117 / $ 125