Asta: 260 / Rare Books del 19/20. novembre 2001 Lot 801

801
Horn, C. H.
Jurisprudentia
Stima:
€ 153 / $ 164
€ 117 / $ 125

Horn, C. H., Jurisprudentia feudalis Longobardo-Teutonica aucta variis accessionibus mandatis, privilegiis, consiliis ... Editio secunda. 2 Tle. in 1 Bd. Wittenberge, G. Zimmermann 1720. HPgt. d. Zt. 4to. 12 Bll., 516 S., 2 Bll., 256 S., 15 Bll.

Vgl. Jöcher II, 1707. - Angeb.: Berger, Chr. H. von, Disquisitio utrum et quosque pacta dotalia ex statutis sint interpretanda ac supplenda variis sententiis ac responsis iuridicis collustrata. Ebd. 1722. 5 Bll., 124 S., 3 Bll. - Jöcher I, 993. - Schwach gebräunt, Vorsatzbl. mit Eintragungen von alter Hd. Einbd. leicht berieben. - Exlibris.

801
Horn, C. H.
Jurisprudentia
Stima:
€ 153 / $ 164
€ 117 / $ 125